Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai jūs izmantojat kādas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrības pakalpojumus?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

Aicina uz konferenci “Kādas problēmas atrisina jaunie Darba likuma grozījumi”

15. oktobris, 2014

Konference notiks 30. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 15.30 Radisson Blu DaugavaHotel, Rīgā, Kuģu ielā 24.

Jau ilgāk nekā gadu Saeimā bija iegūlis likumprojekts “Grozījumi Darba likumā”, kurš beidzot tiks pieņemts galīgajā lasījumā vēl 11. Saeimas pilnvaru laikā.

Grozījumi paredz izmaiņas vidējās izpeļņas aprēķina, virsstundu un summētā darba laika uzskaites, ieturējumu izdarīšanas no darbinieka darba samaksas kārtībā; elastīgāku samaksas par atvaļinājuma laiku regulējumu; izmaiņas uzteikuma paziņošanas kārtībā u.c. būtiskas izmaiņas. Arī kapitālsabiedrības valdes locekļu nodarbināšanu vairs nereglamentēs Darba likums, bet gan Komerclikums.

Konferencē paredzēts novērtēt, analizēt un izdiskutēt aktuālāko, kas ir svarīgs uzņēmumiem un iestādēm saistībā ar Darba likuma grozījumiem – darba līgumu slēgšanu, darba laika uzskaiti, algas un atvaļinājuma u.c. aprēķiniem, darba attiecību pārtraukšanu, kolektīvo atlaišanu, valdes locekļu nodarbināšanu. Katram lektoram pēc uzstāšanās konferences dalībnieki varēs tieši uzdot jautājumus.

Konferences lektori

Informēt par grozījumu būtību konferencē esam aicinājuši uzstāties gan likumprojekta iesniedzēja – Labklājības ministrijas – pārstāvi, gan darba tiesisko attiecību jomā specializējušos un pieredzes bagātus juristus, zvērinātus advokātus, grāmatvedības speciālistus. Konferences lektori analizēs jaunās likuma normas, sniegs praksē izmantojamus ieteikumus un analizēs aktuālo tiesu praksi. Konferences dalībnieki saņems atbildes uz interesējošiem jautājumiem, kas skar nodarbinātības, darba samaksas, darba strīdu u.c. ar darba tiesiskajām attiecībām saistītās jomas.

Vairāk lasiet:  http://juridiskiepadomi.lv/710/?