Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai jūs izmantojat kādas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrības pakalpojumus?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

15. Baltijas arodbiedrību jauniešu forums

14. oktobris, 2014

Jau piecpadsmito reizi norisinājās Baltijas valstu arodbiedrību jauniešu forums, kurš šogad notika 11. un 12. oktobrī Igaunijā, Pērnavā.

LBAS pārstāvēja Linda Erdmane (LIZDA), Inga Paegle (LIZDA), Anita Pacare-Padane (LIZDA), Mārtiņš Mertens (Tirdzniecības darbinieku arodbiedrības) un Marina Freija (LAB „ Enerģija”).

Forumā piedalījās ap trīsdesmit arodbiedrību jauniešu no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas arodbiedrību konfederācijām.

Forumu atklāja Igaunijas arodbiedrību konfederācijas (EAKL) Jauniešu arodbiedrības komitejas priekšsēdētājs Andrej Vossoven, kas ir liels entuziasts un mērķtiecīgs arodbiedrību jaunais līderis.

Dalībniekus uzrunāja arī pārstāve no Fridriha Eberta fonda (Friedrich Ebert Stiftung) Ūlle Keskūla, kas pastāstīja vairāk par fonda darbību. Fridriha Eberta Fonds ļoti daudz atbalsta un veiksmīgi sadarbojas ar arodbiedrībām.

Turpinoties 15.Baltijas arodbiedrību jauniešu forumam, katra dalībvalsts prezentēja savu mājas darbu, kurā iepazīstināja ar savas valsts arodbiedrību konfederācijas darbības mērķiem, struktūru, paveiktajiem darbiem un interesantākajiem notikumiem arodbiedrību jauniešu darbībā.

Foruma gaitā arodbiedrību jaunieši ieguva daudz jaunas informācijas par arodbiedrību lomu un darbības veicināšanu. Foruma dalībniekiem tika uzdots uzdevums katram pateikt frāzi, kas sastāv no viena līdz trīs vārdiem saistībā ar jauniešu darbu arodbiedrībā. Informācija tika apkopota, un rezultātā šīs frāzes sagrupēja trijās lielās grupās: informācija, finanses un pašizglītošanās - sevis realizēšana. Balstoties uz šo rezultātu, foruma dalībnieki tika sadalīti trijās darba grupās. Darba grupu mērķis - kā realizēt dotās tēmas un ar kādiem līdzekļiem. Visas grupas aizrautīgi strādāja, diskutēja un noslēgumā prezentēja savu rezultātu. Tā bija laba pieredzes apmaiņa un jaunu ideju iegūšana.

Otrajā 15. Baltijas arodbiedrību jauniešu foruma dienā tika sagatavotas nākamās tēmas, ko vajadzētu apspriest nākamā gada Baltijas arodbiedrību jauniešu forumā, kurš notiks Latvijā un kuru organizēs LBAS.

Informāciju sagatavoja Marina Freija (LAB „Enerģija”)