Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai jūs izmantojat kādas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrības pakalpojumus?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

LBAS konkurss Rīgas vidusskolu audzēkņiem „ZINI! Ne MINI!”

3. oktobris, 2014

No 6. līdz 9.oktobrim Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) organizē Rīgas vidusskolu 11. un 12.klašu audzēkņu konkursu „ZINI! Ne MINI!”. Dalībai konkursā ir pieteikušās 33 komandas no 26 Rīgas skolām.

LBAS sadarbībā ar Rīgas vispārizglītojošo skolu karjeras konsultantu apvienību vēlas veicināt vispārizglītojošo skolu vecāko klašu audzēkņu izpratni par darba tiesībām un darba drošību, gatavojot viņus darba dzīvei. Tādēļ šogad no 6. oktobra līdz 9. oktobrim tiek organizētas šai tematikai veltītas informatīvās dienas un konkurss „Zini! Ne mini!”, kurā piedalīsies Rīgas vispārizglītojošo skolu vecāko klašu audzēkņu izveidotās komandas. Konkursā būs iespēja pārbaudīt zināšanas par darba tiesībām, darba aizsardzību un arodbiedrību lomu darbavietā, parādot prasmes, erudīciju un spēju operatīvi pieņemt lēmumu.

Konkursa norises vietas un laiki

6. oktobrī „Rīgas Teikas vidusskolā” (Aizkraukles iela 14, Rīga). Informatīvās dienas un konkursa sākums – plkst. 14:00.

7. oktobrī „Rīgas Kultūru vidusskola” (Ganību dambis 7, Rīga). Informatīvās dienas un konkursa sākums – plkst. 14:00.

8. oktobrī „Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībā” (Bruņinieku ielā 29/31, Rīga). Informatīvās dienas un konkursa sākums – plkst. 14:00.

9. oktobrī „Ziemeļvalstu ģimnāzija” (Paula Lejiņa 12, Rīga). Informatīvās dienas un konkursa sākums – plkst. 14:00.

Konkursa pasākumus vadīs LBAS Jauniešu padomes pārstāvji - gados jauni arodbiedrību biedri no dažādām nozarēm. Konkursa norises gaitā skolēni uzklausīs darba tiesību un darba aizsardzības ekspertu ieteikumus, skolēni atbildēs uz viktorīnas jautājumiem, kā arī meklēs atbildes uz sarežģītākiem uzdevumiem. Konkursa dalībnieku atbildes vērtēs LBAS izveidota žūrija. Komandu dalībnieki saņems informatīvos materiālus, un veiksmīgākās komandas saņems pievilcīgas veicināšanas balvas. Galvenā balva būs Karjeras diena vienā no Latvijas vadošajiem ražošanas uzņēmumiem.

LBAS veiktajās aptaujās dati liecina, ka 42% respondentu vecumā no 15 līdz 25 gadiem paļautos uz darba devēja solījumiem un uzsāktu darbu bez līguma, 21% būtu gatavi atteikties no oficiāla darba līguma apmaiņā pret lielāku darba algu, bet teju katrs ceturtais nezina, ka visi individuālie darba veikšanai nepieciešamie aizsardzības līdzekļi darba devējam ir jānodrošina saviem darbiniekiem bez maksas. Jaunieši šī iemesla dēļ bieži nonāk neapskaužamās situācijās un ir spiesti iepazīt darba dzīves ēnas pusi, gūstot negatīvu pirmo darba pieredzi. Šādas situācijas nav pieļaujamas, tāpēc ir nepieciešama topošo darba ņēmēju izglītošana darba tiesību un darba aizsardzības jautājumos.

Sanita Birkenfelde,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība