Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai jūs izmantojat kādas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrības pakalpojumus?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

LBAS: aicinām valdību rast risinājumu saistībā ar elektroenerģijas tirgus vēlāku atvēršanu, bet ne saistībā ar Saeimas vēlēšanām

5. februāris, 2014

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) atbalsta Ministru prezidentes iniciatīvu atlikt brīvā elektroenerģijas tirgus ieviešanu no 1.aprīļa, jo ne mājsaimniecības, ne uzņēmēji šim solim nav gatavi.

LBAS pauž bažas, vai brīvā tirgus ieviešanai ir gatavs arī pašreizējais monopolists Latvenergo.

Tādēļ LBAS aicina premjeri un atbildīgās ministrijas ļoti uzmanīgi izvērtēt visu, kas ir saistīts ar elektroenerģijas brīvā tirgus atvēršanu un tarifu celšanu. Turklāt LBAS aicina valdību rast risinājumu, kas nav saistīts ar 12. Saeimas vēlēšanām.

Jau ziņots, ka nabadzības riskam ir pakļauti turpat 20% no Latvijas iedzīvotājiem, un tas nozīmē, ka elektroenerģijas tarifu cenu celšanās šo skaitli paaugstinās ļoti būtiski. Tas uzliks papildu slogu gan valsts budžetam, gan arī pašvaldībām.

Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, gandrīz 25% no Latvijas darbiniekiem saņem minimālo algu vai mazāk par to. Savukārt Eurostat pēdējie dati liecina, ka Džini koeficients, kas mēra ienākumu nevienlīdzību sabiedrībā, 2012.gadā ir bijis Latvijā visaugstākais visā Eiropas Savienībā.