Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai jūs izmantojat kādas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrības pakalpojumus?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

LBAS Saeimā tiekas ar Nacionālās apvienības un neatkarīgajiem deputātiem

24. oktobris, 2012

LBAS turpina dialogu ar Saeimu par valsts budžetu, un trešdien, 24. oktobrī plkst. 13.00, frakciju telpās tiekas ar Neatkarīgo deputātu grupu, bet plkst. 13.30 ar Nacionālās apvienības deputātiem.

LBAS atgādinās par savām prasībām valsts budžetam:

  • Paaugstināt no 2013.gada 1.janvāra ar iedzīvotāju ienākumu nodokli neapliekamo minimumu līdz vismaz 70 latiem;
  • Atvieglojumus par apgādībā esošām personām no 2013.gada 1.janvāra palielināt līdz vismaz 90 latiem;
  • Palielināt finansējumu veselības aprūpei no 2013.gada 1.janvāra saskaņā ar valdības rīcības plānu par 0,25 % no IKP pret 2012.gada finansējumu;
  • Noteikt ar nekustamā īpašuma nodokli neapliekamo minimumu katram iedzīvotājam tā pamata dzīves vietā (vismaz 28 kv.m.);
  • Pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu darba samaksu par izglītības programmu īstenošanu nodrošināt no valsts budžeta u.c.

LBAS uzskata, ka veids, kādā notiek nodokļu samazināšana, ir sabiedrības turīgākās daļas interesēs. Egīls Baldzēns, LBAS priekšsēdētāja vietnieks: „Mēs uzskatām, ka nodokļu politikas izmaiņām vajadzētu būt līdzsvarotām, vairāk orientētām uz sabiedrības mazāk turīgo daļu. Mūsu valstī ir nepieciešams mazināt sociālo nevienlīdzību, nevis to nepārtraukti padziļināt un polarizēt sabiedrību.

Ar deputātiem noteikti runāsim par veselības aprūpi, jo tai paredzētā daļa no IKP nākamā gada budžetā samazinās - tie būs tikai 2,9% no IKP. 2014. gadā, pēc valdības rīcības plāna, tiem vajadzētu būt 4,5%. Diemžēl, mēs ejam pretējā virzienā, veselības aprūpi atstājot pabērna lomā.”