Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai jūs izmantojat kādas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrības pakalpojumus?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

LBAS piedalās izstādē “Vide un enerģija 2012”

15. oktobris, 2012

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) no 18. līdz 21. oktobrim piedalīsies izstādē “Vide un enerģija 2012”, kas risināsies starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala”. LBAS stendā varēs saņemt speciālistu konsultācijas darba tiesību un darba drošības jautājumos, kā arī iepazīties ar informatīvajiem materiāliem par darba tiesību un darba drošības tēmu.

LBAS stendā būs iespēja iepazīties un paņemt līdzi ESF projekta ietvaros tapušos informatīvos izdevumus - “Darbinieku avīzi”, dažādus materiālus par darba tiesībām un darba drošību – “Darba aizsardzības rokasgrāmatu darbinieku pārstāvjiem un uzticības personām”, “Darba likumu ar komentāriem”, “Eiropas Savienības tiesas prakse darba tiesībās”, sešas unikālas grāmatas par darba drošības jautājumiem – “Darba drošība”, “Darba apstākļi un veselība darbā”, “Darba higiēna”, “Ergonomika darbā”, “Psihosociālā darba vide” un “Darba aizsardzības un apmācību metodes” un vēl daudzus citus izdevumus. Piemēram, “Topošā darbinieka rokasgrāmata”, kas tika izdota projekta kampaņas laikā, iemantoja tik lielu interesi, ka tā ir izdota atkārtoti, un arī ar to varēs iepazīties izstādes laikā.

LBAS stendā visu izstādes laiku būs sastopami LBAS darba tiesību un darba drošības speciālisti, kas interesentus konsultēs dažādos ar darba vidi saistītos jautājumos. LBAS konsultanti darba tiesībās Kaspars Rācenājs un Māris Simulis stāsta, ka joprojām Latvijā ir aktuāla problēma ar algu neizmaksāšanu un nelikumīgu darbinieku atlaišanu. Ļoti bieži darba devējs darba attiecības ar darbinieku nelikumīgi “pārformē” no darba līguma uz uzņēmuma līgumu.

LBAS darba aizsardzības konsultants Mārtiņš Pužuls informē, ka Latvijā vēl joprojām tiek pievērsts par maz uzmanības darba drošības jautājumiem: “Ja 2011. gadā darbavietās ir bojā gājuši 33 cilvēki, bet 2012. gadā jau 25 - šie skaitļi runā paši par sevi.” Tādēļ M. Pužuls aicina uz LBAS stendu un liek padomāt – vai katra darbavieta ir ērta un veselībai draudzīga?

Par šiem un citiem darba tiesību un darba drošības problēmjautājumiem varēsiet uzzināt no LBAS konsultantiem izstādes laikā, bet ikdienā LBAS konsultantus atradīsiet konsultatīvajos centros Valmierā, Jelgavā, Liepājā, Daugavpilī un Rīgā. Vairāk informācijas – www.arodbiedribas.lv.

Dalība izstādē “Vide un enerģija 2012” notiek ESF projekta “Darba attiecību un darba drošības normatīvo aktu praktiska piemērošana nozarēs un uzņēmumos” (1DP/1.3.1.3.2./08/IPIA/NVA/001) ietvaros.