Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai jūs izmantojat kādas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrības pakalpojumus?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

LVSADA pauž neizpratni

2. oktobris, 2012

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pēc iepazīšanās ar nākamo triju gadu budžeta projektu pauž neizpratni un sašutumu par veselības aprūpei paredzēto līdzekļu samazinājumu.

Ja šogad veselības aprūpes budžets pēc papildus piešķīrumiem ir 505 miljoni latu, tad nākamgad tam ir plānots vairs tikai 471 miljons latu jeb samazinājums par 34 miljoniem. Kaut arī gada sākumā apstiprinātais Valdības rīcības plāns paredz, ka veselības aprūpes valsts finansējumu jāpalielina, līdz 2014. gadā tas sasniedz 4,5% no iekšzemes kopprodukta (IKP), patlaban valdība rīkojas pilnīgi pretēji solītajam, un pēc diviem gadiem veselības aprūpei paredzēts atvēlēt vien 2,8% no IKP, bet 2015. gadā – vēl mazāk.

LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris situāciju raksturo sekojoši: „Valdība ir sagatavojusi nevis valsts attīstības, bet izmērdēšanas un melu budžetu. Ja Saeima to apstiprinās bez būtiskiem uzlabojumiem, sekas būs ļoti nopietnas”.

LVSADA jau 3. septembrī iesniedza Saeimā priekšlikumus par to, ka nākamajā gadā veselības aprūpes budžetu jāpalielina līdz vismaz 563 miljoniem latu, papildus piešķirtos līdzekļus sadalot pacientu iemaksu samazināšanai, darba samaksas paaugstināšanai nozarē, kā arī pakalpojumu apjoma palielināšanai un rindu saīsināšanai.

LVSADA turpinās rūpīgi sekot budžeta projekta virzībai un par tālāko rīcību lems arodbiedrības padomes sēdē 16. oktobrī.