Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai jūs izmantojat kādas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrības pakalpojumus?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

Daugavpilī atklās Pasaules darba aizsardzības dienai veltītu konferenču ciklu

10. aprīlis, 2012

Trešdien, 11. aprīlī, plkst. 11:00 Daugavpils reģionālās slimnīcas telpās Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) uzsāks Pasaules darba aizsardzības dienai veltītu konferenču ciklu ar mērķi aktualizēt efektīvu preventīvo darba aizsardzības pasākumu nozīmi un pievērst sabiedrības, īpaši darba devēju un darbinieku uzmanību, darba drošības jautājumiem. Konference Daugavpilī būs veltīta pašreizējās situācijas izpētei veselības aprūpes jomā.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šoreiz darba aizsardzības konferenču tematika tiks saistīta ar nozaru arodbiedrību problēmjautājumiem. Šogad pastiprināta uzmanība tiks pievērsta veselības aprūpes jautājumiem, lauksaimniecībai un mežizstrādei, izglītībai, autotransportam un autoremontam, kā arī būvniecībai un kokapstrādei. Konferenču cikla ietvaros tiks izvērtēta esošā situācija katrā nozarē, analizējot to arī reģionālajā šķērsgriezumā. Tāpat tiks akcentēta risku novērtēšanas nozīme nozares uzņēmumos, aplūkota gūtā pieredze darba aizsardzības sistēmas darbībā nozares uzņēmumos, kā arī pārrunātas jaunākās aktualitātes aizsardzības līdzekļu tirgū.

Pasaules darba aizsardzības dienai veltītās aktivitātes aizsāks veselības un sociālās aprūpes nozares strādājošie. Smagumu pārvietošana, inficēšanās riski, darba laiks ir tikai neliela daļa no darba aizsardzības jautājumiem, kas uztrauc šajā nozarē strādājošos. Lai par šiem jautājumiem diskutētu, konferencē Daugavpilī piedalīsies LBAS priekšsēdētāja vietniece Līvija Marcinkēviča, Valsts Darba inspekcijas (VDI) Daugavpils sektora vecākā inspektore – juriste Dace Stivriņa un vecākais inspektors Vents Priedītis, LDDK konsultants darba aizsardzības jautājumos Egīls Gribačenoks, kā arī LBAS konsultanti darba aizsardzības jautājumos Ingrīda Gradkovska un Mārtiņš Pužuls un individuālās aizsardzības līdzekļu eksperti no drošības kompānijas Grfifs AG. Konferencē piedalīsies arī Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītāja vietnieks Aleksandrs Kušnerovs, kā arī darba pieredzē dalīsies slimnīcas darba aizsardzības speciālists Viktors Meļkovs.

Konferenču cikla noslēgumā tiks apkopoti reģionālajos pasākumos izskanējušie ierosinājumi par nepieciešamajiem darba aizsardzības situācijas uzlabojumiem Latvijā, kas tiks iekļauti noslēguma konferences aicinājumā darba ņēmēju pārstāvjiem, darba devējiem un valsts institūcijām.

Mediju uzmanībai!

Mediju pārstāvji ir laipni aicināti trešdien, 11. aprīlī, plkst. 11:00 piedalīties konferencē Daugavpils reģionālajā slimnīcā, Vasarnīcu ielā 20, iesaistoties diskusijā ar dalībniekiem par šā brīža aktuālākajiem jautājumiem darba aizsardzības jomā. Pieteikšanās un plašāka informācija pieejama, rakstot e-pastu uz sabine.zalite@hauska.com vai arī zvanot uz tālr. nr. 26198363.

Nākamās konferences reģionos un Rīgā:

  • 12. aprīlis - konference Jelgavā, Latvijas lauksaimniecības akadēmijas Meža fakultātē, Akadēmijas ielā 3, aktualizējot lauksaimniecības un mežistrādes nozares problēmjautājumus;
  • 17. aprīlis – konference Liepājā, Liepājas pisētas izglītības pārvaldē, Uliha ielā 36, aktualizējot izglītības nozares problēmjautājumus;
  • 19. aprīlis – konference Cēsīs, AS CATA telpās, J.Poruka ielā 8, aktualizējot autotransporta un autoremonta nozares problēmjautājumus;
  • 24. aprīlis - pasākums Rīgā, apmeklējot Latvijas Nacionālās bibliotēkas un AS Latvijas Finieris telpas, līdztekus aktualizējot būvniecības un kokapstrādes nozares problēmjautājumus.
  • 26. aprīlis – noslēguma konference LBAS telpās, Bruņinieku ielā 29/31.

Pasaules darba aizsardzības dienai veltīto pasākumu cikls Latvijas reģionos tiek īstenots ar Eiropas Savienības un Eiropas Sociālā fonda atbalstu projekta nr.1DP/1.3.1.3.2./08/IPIA/NVA/001 „Darba attiecību un darba drošības normatīvo aktu praktiska piemērošana nozarēs un uzņēmumos” ietvaros.

Papildu informācija:

Mārtiņš Pužuls
LBAS konsultants darba aizsardzības jautājumos
Tālr.: 29108231
E-pasts: martins@lbas.lv

Informāciju sagatavoja:

Sabīne Zālīte
LBAS komunikācijas konsultante
Tālr.: 26198363
E-pasts: sabine.zalite@hauska.com