Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai jūs izmantojat kādas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrības pakalpojumus?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

Aktīvi piedalīsimies vēstuļu akcijā pret sasteigto pensijas vecuma paaugstināšanu!

3. aprīlis, 2012

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) šodien, 3.aprīlī, uzsāk vēstuļu akciju, protestējot pret valdības nepamatoto lēmumu sākt paaugstināt pensionēšanās vecumu no 2014. gada.

LBAS mājas lapā www.arodbiedribas.lv atrodams vēstules – iesnieguma paraugs. Aicinām Latvijas pilsoņus parakstīt šo vēstuli un elektroniski nosūtīt 11. Saeimas priekšsēdētājai, jo šobrīd valdība grozījumus pensiju likumā ir nodevusi apspriešanai Saeimā. Līdztekus vēstuļu akcijai LBAS ir ieplānojusi tikties ar visām deputātu frakcijām, lai skaidrotu savu pozīciju.

Mēs uzsveram, ka nekad neesam bijuši pret iespēju Latvijā paaugstināt pensionēšanās vecumu, bet uzskatām, ka to jādara mērenāk, sniedzot atbildes iedzīvotājiem uz sāpīgiem jautājumiem par bezdarba samazināšanos, iespējām atrast darbu gan senioriem, gan arī jauniešiem, par „ēnu” ekonomikas apjomu samazināšanos, veselības aprūpes finansējuma un vidējā mūža ilguma palielināšanu, demogrāfijas un mūžizglītības problēmu risināšanu.

Tāpēc LBAS jau 2010. gadā pauda savu nostāju, ka vislabākais modelis būtu pensionēšanās vecuma paaugstināšana no 2016.gada ar trīs mēnešu soli gadā, kas ļautu 65 gadu pensijas vecumu sasniegt 2026. gadā vienlaikus ar daudzām citām Eiropas valstīm.

LBAS pēdējā laikā ļoti daudz laika ir veltījusi, lai Latvijas valdībai un iedzīvotājiem skaidrotu mūsu pozīciju pensionēšanās vecuma paaugstināšanas sakarā. Diemžēl komunikācija ar valdību izveidojās neveiksmīga, tāpēc bijām spiesti uzsākt vēstuļu akciju, lai katrs Latvijas Republikas pilsonis – vēlētājs varētu izteikt 11.Saeimai un deputātiem savu gribu. Akcija iecerēta līdz 16. aprīlim.

No jūsu aktivitātes, cienījamie līdzpilsoņi, būs atkarīgs, vai Saeimas deputāti ieklausīsies saprāta balsī, tādēļ būsim aktīvi un piedalīsimies LBAS rīkotajā vēstuļu akcijā!

Akcijas vēstule printēšanai un sūtīšanai pa pastu atrodama šeit