Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai jūs izmantojat kādas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrības pakalpojumus?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

LBAS konkursa PROFS 2017 pirmajā pusfinālā uzvar Rīgas Tehniskās koledžas audzēkņi

19. oktobris, 2017

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) organizētā konkursa PROFS šī gada pirmajā pusfinālā uzvarēja Rīgas Tehniskās koledžas (RTK) audzēkņu komanda.

Valsts darba inspekcijas Eiropas Sociālā fonda projekts “Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” (Nr. 7.3.1.0/16/I/001)

Konkursa PROFS 2017 pirmais pusfināls notika Rīgas Valsts tehnikumā 19. oktobrī un pulcēja septiņas komandas no piecām Rīgas profesionālajām izglītības iestādēm. Zināšanās par darba tiesībām, darba drošību un sociālo dialogu sacentās divas komandas no Rīgas Celtniecības koledžas (RCK), divas – no Rīgas Valsts tehnikuma, kā arī Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas, RTK un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma komandas. Otro vietu ieguva RCK pirmā komanda, trešo – RCK otrā komanda.

LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns konkursa pusfināla atklāšanā uzsvēra: “Darbinieka zināšanas un prasmes ir viņa nozīmīgākais kapitāls, un tas attiecas ne tikai uz profesiju, bet arī uz darba tiesībām un darba aizsardzību. Šo jomu un arodbiedrību tiesību pārzināšana noteikti ietekmē arī profesionālo izaugsmi un karjeru. Tādēļ LBAS organizētais konkurss PROFS ir lieliska iespēja topošajiem darbiniekiem izvērtēt savas zināšanas, kas noderēs, lai veiksmīgi iekļautos darba tirgū.”

Konkursa PROFS žūrija komandu zināšanas darba tiesību un darba drošības jomā novērtēja atzinīgi. LBAS izsaka pateicību skolotājiem, īpaši uzvarētāju – RTK komandas pedagoģei Sanitai Eihmanei un RCK audzēkņu izglītotājai Tatjanai Ruhmanei – par ieguldīto lielo darbu, lai audzēkņi sekmīgi startētu konkursā PROFS.

LBAS darba aizsardzības konsultants Mārtiņš Pužuls: “Konkursa dalībnieki bija rūpīgi gatavojušies, lai sekmīgi atbildētu uz jautājumiem par darba drošības tēmu. Gan mājas darba sagatavošanai, gan komandas darbam konkursa laikā profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi piegāja ar lielu radošo izdomu un atraktivitāti.”

Profesionālo izglītības iestāžu komandas līdz 12. oktobrim iesūtīja savus mājas darbus, kurus prezentēja konkursa laikā, konkursa gaitā notika viktorīna par darba tiesību, darba aizsardzības un sociālā dialoga tēmām, kā arī katra komanda uz vietas risināja vairākas situācijas saistībā ar darba vides un tiesiskajām attiecībām.

Jau informējām, ka LBAS šogad atsāk konkursa profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS organizēšanu, un šogad konkursam ir pieteikusies 31 komanda no 22 vidējās profesionālās izglītības iestādēm. Šī konkursa mērķis ir veicināt profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu interesi un izpratni par darba tiesībām un darba drošību, uzsākot darba gaitas, kā arī veicināt viņu izpratni par sociālo dialogu un arodbiedrību.

Pārējie konkursa PROFS 2017 reģionālie pusfināli notiks 26. oktobrī Valmieras tehnikumā, 1. novembrī Liepājas Valsts tehnikumā, 2. novembrī Rīgas Valsts tehnikumā (Zemgales, Pierīgas komandas), 7. novembrī Daugavpils tehnikumā, un konkursa fināls notiks decembra sākumā Rīgā.

Konkursa žūrijā strādā LBAS darba aizsardzības konsultants Mārtiņš Pužuls, LBAS darba tiesību konsultants Kaspars Rācenājs, Valsts darba inspekcijas un Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvji.

Konkurss notiek ESF projekta „Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” aktivitātes “Izglītojošas aktivitātes profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem” ietvaros.