Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai jūs izmantojat kādas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrības pakalpojumus?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

LBAS konkursa PROFS 2017 pirmais pusfināls pulcēs Rīgas profesionālo izglītības iestāžu audzēkņus

17. oktobris, 2017

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) organizētā konkursa PROFS 2017 šī gada pirmais pusfināls notiks Rīgas Valsts tehnikumā 19. oktobrī un pulcēs septiņas komandas no piecām Rīgas profesionālajām izglītības iestādēm.

Valsts darba inspekcijas Eiropas Sociālā fonda projekts “Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” (Nr. 7.3.1.0/16/I/001)

Zināšanās par darba tiesībām, darba drošību un sociālo dialogu sacentīsies divas komandas no Rīgas Celtniecības koledžas, divas – no Rīgas Valsts tehnikuma, kā arī Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas, Rīgas Tehniskās koledžas un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma komandas.

Jau informējām, ka LBAS šogad atsāk konkursa profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS organizēšanu, un šogad konkursam ir pieteikusies 31 komanda no 22 vidējās profesionālās izglītības iestādēm. Šī konkursa mērķis ir veicināt profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu interesi un izpratni par darba tiesībām un darba drošību, uzsākot darba gaitas, kā arī veicināt viņu izpratni par sociālo dialogu un arodbiedrību.

LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns: “Darbinieka zināšanas un prasmes ir viņa nozīmīgākais kapitāls, un tas attiecas ne tikai uz profesiju, bet arī uz darba tiesībām un darba aizsardzību. Šo jomu un arodbiedrību tiesību pārzināšana noteikti ietekmē arī profesionālo izaugsmi un karjeru. Tādēļ LBAS organizētais konkurss PROFS ir lieliska iespēja topošajiem darbiniekiem izvērtēt savas zināšanas, kas noderēs, lai veiksmīgi iekļautos darba tirgū.”

Pārējie konkursa PROFS 2017 reģionālie pusfināli notiks 26. oktobrī Valmieras tehnikumā, 1. novembrī Liepājas Valsts tehnikumā, 2. novembrī Rīgas Valsts tehnikumā (Zemgales, Pierīgas komandas), 7. novembrī Daugavpils tehnikumā, un konkursa fināls notiks decembra sākumā Rīgā.

Profesionālo izglītības iestāžu komandas līdz 12. oktobrim iesūtīja savus mājas darbus, kurus prezentēs konkursa laikā, konkursa gaitā notiks viktorīna par darba tiesību, darba aizsardzības un sociālā dialoga tēmām, kā arī katra komanda uz vietas risinās vairākas situācijas saistībā ar darba vides un tiesiskajām attiecībām.

Konkursa žūrijā strādās LBAS darba aizsardzības konsultants Mārtiņš Pužuls, LBAS darba tiesību konsultants Kaspars Rācenājs, Rīgas reģionālās Valsts darba inspekcijas vadītāja, galvenā Valsts inspektore Evita Leonova-Bērziņa un Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvis.

Konkurss notiek ESF projekta „Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” aktivitātes “Izglītojošas aktivitātes profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem” ietvaros.

Konkursu PROFS atbalsta Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības Rīgas pilsētas arodorganizācija, Lienes Šomases bērnu un jauniešu radošā studija un SIA „Daiļrade EKSPO”.

PROFS 2017 pusfinālos 19. oktobrī un 2. novembrī konkursa dalībniekus ar savu dziedājumu priecēs Lienes Šomases bērnu un jauniešu radošās studijas audzēkņi, savukārt papīra, kancelejas un biroja preču, biroja tehnikas un mēbeļu tirgotājs SIA „Daiļrade EKSPO” būs sarūpējis pārsteiguma balvas.