Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai jūs izmantojat kādas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrības pakalpojumus?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība atbalsta iniciatīvu “Pensija bez nodokļa”

4. aprīlis, 2016

Šodien, 4. aprīlī, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Pēteris Krīgers tikās ar iniciatīvas “Pensija bez nodokļa” iesniedzēju Arni Vērzemnieku, lai diskutētu par iedzīvotāju ienākuma nodokļa atcelšanu valsts pensijām. Diskusijas rezultātā Pēteris Krīgers LBAS vārdā sniedza atbalstu iniciatīvas mērķim.

"Iniciatīvas mērķis ir veikt grozījumus likumdošanā, nosakot, ka valsts maksātajām 1. līmeņa pensijām nav jāpiemēro iedzīvotāju ienākuma nodoklis," skaidro iniciatīvas autors un iesniedzējs Arnis Vērzemnieks. “Pensijas aplikšana ar iedzīvotāju ienākuma nodokli ir sevis mānīšana. Valsts izmaksā pensijas, paņem daļu atpakaļ un pieskaita pie ienākumiem. Bet faktiski tie nav ienākumi, bet gan nauda, ko strādājošie ir aizdevuši valstij, lai tā spētu nodrošināt tā laika pensionārus. Tā vietā, lai iekasētu no pensionāriem, vajadzētu naudu meklēt tur, kur rodas peļņa,” uzsver Arnis Vērzemnieks.

Iniciatīvas iesniedzējs Arnis Vērzemnieks un LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers pārrunāja iespējamos risinājumus kā varētu aizpildīt iztrūkstošo summu valsts budžetā. “Šajā jautājumā ir daudz ko diskutēt un rezultātā šo sistēmu pataisīt taisnīgāku. Ir bijušas jau iestrādes uzņēmuma ienākuma nodokļa pārdalīšanai, lai daļa nonāktu pašvaldību budžetos, bet līdz darbiem neviens nav nonācis. LBAS ir gatava iestāties par šo jautājumu un rosina iedzīvotājus parakstīt iniciatīvu, lai tālāk diskutētu par to Saeimā,” paziņoja Pēteris Krīgers. “Uzņēmumu ienākuma nodokļa pārdalīšana būtu loģisks solis, jo tā rezultātā pašvaldības tiktu rosinātas attīstīt uzņēmējdarbību savā reģionā, tieši iegūstot caur uzņēmumu ienākuma nodokļa iekasēšanas,” piebilst A.Vērzemnieks.

Latvijas Brīvo Arodbiedrību Savienība ir sniegusi ne tikai idejisku atbalstu, bet nodrošinās arī kolektīvā iesnieguma parakstīšanas iespējas savienības telpās, lai arī tie iedzīvotāji, kuriem nav pieejas internetam varētu parakstīties.

Papildus interneta platformā “Mana Balss” iesniegtajai iniciatīvai, kolektīvajā iesniegumā parakstīties varēs LBAS telpās Bruņinieku ielā 29/31 – pirmā stāva foajē. Dodoties parakstīt, līdzi jāņem pase vai ID karte.

Par iniciatīvu “Pensija bez nodokļa”

Iniciatīva uzsākta 2016. gada martā portālā “ManaBalss.lv”, lai savāktu pietiekami daudz parakstu un iesniegtu Saeimā priekšlikumu par iedzīvotāju ienākuma nodokļa atcelšanu valsts maksātajām 1. līmeņa pensijām. Paraksti tiek vākti gan elektroniski platformā “Mana Balss”, gan arī klātienē, aicinot parakstīt kolektīvo iesniegumu. Iniciatīvas iesniedzējs ir Arnis Vērzemnieks.

https://manabalss.lv/pensija-bez-nodokla/show

Informāciju sagatavoja:

Līga Ratniece
Iniciatīvas “Pensija bez nodokļa” komunikācijas konsultante
Mob. (+371) 28378366
info@pensijabeznodokla.lv