Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai jūs izmantojat kādas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrības pakalpojumus?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

Nīderlandes prezidentūra ES Padomē

6. janvāris, 2016

Nīderlandes prezidentūra Eiropas Savienības (ES) Padomē ilgs no šī gada 1.janvāra līdz 30.jūnijam.

Nīderlande sākusi prezidentūru Eiropas Savienības (ES) Padomē, pārņemot šo uzdevumu no netālās Luksemburgas. Prezidentūra Nīderlandei notiks sarežģītā laikā, kad ES joprojām risina bēgļu krīzi, finanšu problēmas, terorisma draudus, attiecības ar Krieviju un tam visam klāt arī paša bloka vienotība arvien ir diskusiju objekts.

Nīderlande savas prezidentūras laikā koncentrēsies uz 4 prioritārām jomām:

  1. Migrācija un starptautiskā drošība,
  2. Eiropa - inovāciju un darba vietu radītāja,
  3. Saprātīgas finanses un spēcīga eirozona,
  4. Tālredzīga klimata un enerģētikas politika.

Nīderlande vēlas, lai Eiropas Savienība koncentrētos uz to, kas ir nozīmīgs Eiropas pilsoņiem un uzņēmumiem. Prioritātes ir labklājība, brīvība un drošība. Tā nevēlas, lai ES risinātu jautājumus, ko dalībvalstis pašas var organizēt ļoti labi: veselības aprūpi, izglītību, pensijas un nodokļus.

Inovācijas, izaugsme un darbavietas ir primārais jautājums. Lai to panāktu, Eiropai ir vajadzīgi gudrāki noteikumi - vienkāršoti noteikumi, kas attiecas uz visām dalībvalstīm. Tas samazinās birokrātiju un izmaksas iedzīvotājiem, uzņēmumiem un valsts iestādēm.

Ir svarīgi, lai pilsoņi un pilsoniskās sabiedrības organizācijas sajustos vienotas ar Eiropu, un tā notiks, ja ES sasniegs nozīmīgus rezultātus. Un, ja viņi varēs sekot tam, kā darbojas ES.

Eiropā mēs stingri stāvam kopā. Ir vairāk, kas mūs vieno, nevis šķir. Tas attiecas uz tirdzniecību, vidi, klimatu, enerģētiku un, ne mazāk svarīgi, mūsu mieru, drošību un labklājību.

Nīderlandes konsultāciju un sadarbības tradīcijas var būt nozīmīgas visā Eiropā.

2016.gada 7.janvārī plkst. 11.15 Nīderlandes vēstniecība aicina uz Nīderlandes prezidentūras ES Padomē atklāšanas pasākumu Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulv. 28, Rīgā. Pasākumā tiks demonstrēta filma par gaidāmo Nīderlandes prezidentūru, kā arī Nīderlandes vēstnieks Pīters Jans Langenbergs iepazīstinās ar prezidentūras prioritātēm. Plkst. 12.10 būs iespējams sekot līdz prezidentūras atklāšanas preses konferencei no Amsterdamas.

Nākamajā trio prezidentūrā ES Padomē strādās Nīderlande, Slovākija un Malta. Trio prezidentūra nozīmē, ka prezidentūra tiek īstenota, sadarbojoties trim dalībvalstīm, kuras uzņemas prezidentūru viena pēc otras. Katrs trio grupas loceklis pēc kārtas pilda prezidentūras pienākumus sešus mēnešus, pamatojoties uz kopīgu trio darba programmu.