Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai jūs izmantojat kādas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrības pakalpojumus?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas Darba ņēmēju grupa

23. marts, 2015

Deklarācija attiecībā uz priekšlikumu grozīt Direktīvu 92/85 / EEK par pasākumu ieviešanu, lai veicinātu drošības un veselības aizsardzības darbā uzlabošanu strādājošām grūtniecēm un sievietēm, kas strādā pēcdzemdību periodā, vai baro bērnu ar krūti. Brisele, 2015.gada 18.martā

Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas Darba ņēmēju grupa ar bažām atzīmē, ka dažādi šķēršļi regulāri palēnina sociālo tiesību progresu Eiropas Savienībā un jo īpaši pieprasa, ka mums beidzot jāvirzās uz strādājošo sieviešu tiesību uzlabojumu, ko iedzīvotāji ir gaidījuši gadiem.

Kopš 1992. gada Eiropas tiesību akti ir garantējuši grūtniecības un dzemdību atvaļinājumu, kas ilgst vismaz 14 nedēļas. 2008. gadā Eiropas Komisija ierosināja palielināt šo atvaļinājumu līdz 18 nedēļām.

2009. gadā EESK izstrādāja un nosūtīja iestādēm tās atzinumu SOC / 329 par šo jautājumu.

Savukārt Eiropas Parlaments 2010. gadā apstiprināja dokumentu par apmaksāta grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma pagarināšanu līdz 20 nedēļām, paredzot arī paternitātes atvaļinājumu.

Kopš tā laika Eiropas Parlamentam un Padomei nav izdevies vienoties par šo jautājumu. Visbeidzot, Eiropas Komisija nāca klajā ar sešu mēnešu ultimātu, lai panāktu vienošanos, vai arī priekšlikums tiks atsaukts.

ES ir jāaizstāv savi sociālie principi un jāgarantē tiesības saviem pilsoņiem. Tai ir jāizmanto visas iespējas, lai parādītu cilvēkiem, ka tā strādā, lai uzlabotu dzīves un darba apstākļus, īpaši attiecībā uz sievietēm. Turklāt laikā, kad Eiropa saskaras ar svarīgām demogrāfiskām problēmām, tiesībām aizsargāt strādājošos vīriešus un sievietes un aizstāvēt darba vietas ir jābūt prioritārām.

Šajā sakarā Darba ņēmēju grupa aicina Eiropas līderus pildīt savus politiskos pienākumus un sākt sarunas ar Eiropas Parlamentu, lai rastu kompromisu, cik drīz vien iespējams.