Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai jūs izmantojat kādas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrības pakalpojumus?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

Tautsaimniecības padomes sēdē

4. februāris, 2015

Šodien Ekonomikas ministrijā notika Tautsaimniecības padomes sēde, kurā piedalās arī LBAS pārstāvji.

Šogad Tautsaimniecības padomes (TSP) sēdes vada LBAS pārstāvji.

Pēc LBAS iniciatīvas TSP sēdē skatīja jautājumu par koplīgumu un nozaru ģenerālvienošanās sociālajām garantijām darbiniekiem un par papildu nodokļa nepiemērošanu darba devēju izmaksām izglītībā, apmācībā, darbinieku transportēšanas un ēdināšanas darbavietā izdevumiem.

Par šī jautājuma pozitīvu virzību izteicās LBAS, LDDK, LTRK, LPS pārstāvji, savukārt FM minēja, kā ierobežojumu valsts budžeta ieņēmumu iespējamo samazinājumu. LBAS norādīja uz atbalsta un papildus motivēšanās nepieciešamību darba devējiem, kuri maksā visus nodokļus, kā arī ēnu ekonomikas mazināšanas un uzņēmumu godīgas konkurētspējas nepieciešamību. No LBAS viedokļa, īstenojot LBAS iniciatīvu, arī pieaugs valsts ieņēmumi, jo tiks ievērojami paplašināts šo sociālo garantiju saņēmēju skaits, un izpaliks noteiktas nodokļu optimizācijas shēmas, kuras jau šobrīd pastāv atsevišķos uzņēmumos, kā rezultātā valsts tāpat šos papildu nodokļus nesaņem. Provizorisks atbalsts LBAS iniciatīvai ir izskanējis arī no VID amatpersonām.

LBAS norādīja, ka sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS 2015.gada janvārī atzina, ka 71,8% aptaujāto iedzīvotāju uzskata, ka nodokļu sistēma Latvijā nav godīga, un tikai 20,1% ir pārliecināts, ka tā ir godīga, bet 8,1% nav sava viedokļa. Būtiski ir arī tas, ka tikai 13% no Latvijas iedzīvotājiem piekrīt, ka valsts nodokļus izlieto pareizi, bet 74% - ka vairāk vai mazāk nepareizi. LBAS uzskata, ka šī situācija prasa risinājumu.

TSP sēdē tika izskatīti arī šī LBAS priekšlikuma praktiskās ieviešanas mehānisma iespējamie varianti, un eksperti atzina, ka tas būtu iespējams, pielietojot jau esošos instrumentus.

TSP atbalstīja LBAS iniciatīvu un izlēma to virzīt Ministru prezidentei, sociālajiem un sadarbības partneriem izskatīšanai Reformu vadības grupas sēdē. Iespējams, ka diskusija augstākā politiskā risinājuma pakāpē notiks jau tuvākajā NTSP sēdē.